Los Angeles

Kalifornie - nápis HollywoodLos Angeles nacházející se u pobřeží Tichého oceánu je jedno z nejznámějších a nejkrásnějších měst v celých Spojených státech amerických. L.A., kterému se přezdívá taky město andělů, patří rozhodně mezi města, která byste měli během své dovolené v Kalifornii či ve Spojených státech navštívit.

Historie Los Angeles je dost podobná historii celé Kalifornie. Založeno bylo roku 1781 Španěly a od roku 1821 patřilo pod vládu Mexika. Po válce o Kalifornii mezi Mexikem a Spojenými státy se v roce 1848 stalo součástí USA.

Samozřejmě s Los Angeles je neodmyslitelně spjat také Hollywood, světové centrum filmového průmyslu. S tím souvisí i Hollywood Boulevard, kde se nachází známý chodník slávy. Významná je i jedna z nejluxusnějších čtvrtí na světě, Beverly Hills, kde má své sídlo spousta filmových hvězd. V této čtvrti můžete navštívit například zdejší největší dům Greystone Mansion. Podívat se můžete i na Růžový palác, tedy proslulý hotel Beverly Hills Hotel.

V centru L.A. najdete významné umělecké galerie, v části zvané Civic Center stojí za prohlídku budova městské radnice City Hall nebo koncertní sál Walt Disney Concert Hall. Z církevních památek je asi nejvýznamnější katolický kostel Our Lady of the Angels, Naše dáma andělů nebo kostel La Placita. Ve čtvrti Bunker Hill se nachází významná kalifornská muzea, například Muzeum současného umění nebo muzeum Wells Fargo Museum, které se zabývá hornictvím.

Vyberte si ubytování v Kalifornii podle svých představ!

Chvíle odpočinku vám ve městě poskytnou například parky Griffith Park nebo Exposition Park, ve kterém se nachází několik muzeí, Afro-americké muzeum či přírodovědné muzeum. Vynechat nesmíte ani prohlídku filmového studia Universal Studios. Kromě parků můžete vyrazit za odpočinkem také na místní pláže. Neznámějšími letovisky jsou Venice, Santa Monica, ve kterém se nachází slavný Pacific Park. Další významnou a také luxusní čtvrtí je Malibu.

© Copyright 2024 | Kalifornie (USA) | www.ekalifornie.cz
Provozuje: TravelBees.cz