Památky a zajímavosti v Kalifornii

Kalifornie - DisneylandV celé Kalifornii je toho samozřejmě k vidění víc, než jen její dvě neznámější a nejvýznamnější města Los Angeles a San Francisco, které sem každoročně přilákají velké množství turistů z celého světa, kteří sem míří na dovolenou. Ale i další města mají svým návštěvníkům co nabídnout.

Městu Los Angeles samozřejmě dominuje luxusní čtvrť Beverly Hills a slavný Hollywood. V San Franciscu stojí za návštěvu slavný ostrov Alcatraz nebo most Golden Gate. V každém z těchto měst se nachází také mnohá významná muzea. V San Franciscu stojí za návštěvu například muzeum MONA, v Los Angeles můžete navštívit Muzeum současného umění, MOCA.

Z dalších kalifornských měst stojí za pozornost i Sacramento, které je od roku 1854 hlavním městem tohoto státu. Ze zajímavých míst, která byste v tomto městě měli navštívit, stojí za zmínku například budova Kapitolu, která se může pochlubit skvostnou rotundou. Na nábřeží zas můžete obdivovat síť historických staveb.

Dětem určitě uděláte radost návštěvou kalifornského Disneylandu, který se nachází v Anaheimu. K slavnostnímu otevření tohoto zábavního parku došlo 17. července 1955. Stejně jako další Disneyland v USA, který se nachází na východním pobřeží, konkrétně na Floridě ve městě Orlando, i tento zábavní park je provozován společností The Walt Disney Company.

Zarezervujte si letenku do Kalifornie ještě dnes!

Milovníci přírody určitě zavítají do některého místního národního parku. Vynechat byste neměli návštěvu národního parku Death Valley, Údolí smrti. Toto místo má dvě prvenství. Za prvé se jedná o jedno z nejsušších míst na světě a zároveň je to nejníže položené místo na západním pobřeží USA. Dalšími významnými národními parky jsou park Yosemite, který se proslavil díky svým vysokým vodopádům nebo Redwood. Dalším úžasným parkem je také Tahoe National Forest, kde se nachází překrásné jezero Tahoe. V pohoří Sierra Nevada můžete obdivovat až 115 metrů vysoké douglasky nebo vzácné sekvoje, které jsou na této planetě neuvěřitelné 4 000 let.

A rovnou si i zajistěte i nádherný hotel!

© Copyright 2024 | Kalifornie (USA) | www.ekalifornie.cz
Provozuje: TravelBees.cz