Ubytování a stravování v Kalifornii

Kalifornie - hotel Beverly HillsKalifornie, jeden z nejčastěji navštěvovaných států USA, nabízí svým návštěvníků velmi širokou nabídku různých možností ubytování. Stejné je to i v případě stravování. Po celém území tohoto slunného amerického státu se nachází kromě známých fast foodů i mnohé klasické restaurace či bufety.

Cena, kterou za ubytování zaplatíte, se odvíjí podle místa, kde se právě nacházíte, úrovně hotelu i období, kdy se do USA a Kalifornie chystáte na dovolenou. Pak už záleží jen na vás, zda dáváte přednost luxusu nebo vám stačí ubytování ve společné místnosti nebo pod širým nebem. Mezi nejlevnější formy ubytování patří hostely, kde za pokoj, zaplatíte jen něco okolo 20 USD za noc. Dvou či tří hvězdičkový pokoj vás pak přijde na 100 USD za osobu na noc. Pokud si ovšem chcete dopřát opravdový přepych, připravte si asi 800 USD, natolik vás totiž přijde ubytování v pěti hvězdičkovém hotelu v Beverly Hills.

I když se po celém území USA nachází velké množství různých ubytovacích zařízení, doporučuje se, aby si návštěvníci zajistili ubytování raději dopředu. Využít k tomu můžete jednak služeb některé cestovní kanceláře, jedna si ubytování můžete zajistit sami prostřednictví rezervačních systémů.

Přestože jsou Spojené státy známé svou nezdravou stravou a stravováním se především ve známých fast foodech, najdete zde i mnoho restaurací, které nabízí jídla zdravená a kvalitní. Na rozdíl od stánků s rychlým občerstvením si zde ale dost podstatně připlatíte. Některé restaurace ale nabízejí tzv. Happy hours, kdy je podávané jídlo levnější téměř o polovinu.

V Kalifornii patří mezi největší speciality především jídla připravovaná z ryb. A není se čemu divit, vždyť se jedná o přímořský stát. Na výtečnou kuchyni tak můžete narazit například v San Franciscu. Velmi oblíbené jsou i steaky. K pití musíte rozhodně ochutnat místní víno a pivo.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Kalifornie (USA) | www.ekalifornie.cz
Provozuje: TravelBees.cz